سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵خرداد تسلیت باد

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۳ کد : ۱۲۴۸ خبرتصویری اخبار
تعداد بازدید:۲۰۹

 

بسم الله الرحمن ارحیم
حضرت امام خمینی(ره) حرکت خویش را بر اساس قرآن کریم و پیروی از رسول اعظم(ص) و ائمه هُدی(ع)، آغاز نمود. ایشان در همگرایی گروه‌های مختلف مردمی و سیاسی و ایجاد نهادهای مختلف به ویژه تاکید بر افزایش بینش و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت کشور، در بقا و تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نقش به سزایی داشتند.
اشراف بی نظیر امام راحل به مسائل بین الملل و تلاش برای اثرگذاری اسلام و گسترش عدالت در جهان و کمک به رهایی ملت‌های مظلوم از سیطره استکبار بر کسی پوشیده نبود چرا که امام عزیز از همان ابتدا بر این باور بودند که قدرت‌ دولت‌های استعماری پوشالی است. موضوعی که امروز بر همگان بیش از پیش نمایان شده است.
از جمله برکات وجودی امام راحل پرورش فرزندان انقلابی است که هر یک برگ زرینی را در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت نمودند، فرزندانی چون شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید رجایی، شهید صیاد شیرازی و سردار رشید اسلام شهید سلیمانی و خاصه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که پس از رحلت امام راحل، به حق جانشین شایسته ایشان در تداوم راه و حفظ عظمت انقلاب اسلامی بوده اند. 
امام(ره) یوم الله پانزده خرداد را، مبدأ نهضت اسلامی ایران دانست. روزی که پیوند امت با امام(ره) برقرار شد و سرآغاز تحقق اراده‌ی مردم این سرزمین در راه مبارزه با استکبار، طاغوت و به ثمرنشستن خواست ملت بزرگ ایران بود و نقطه‌ی عطف مبارزات مردم در برکندن ریشه‌ی بیداد در کشور است. مردم مسلمان ایران با رهبری امام(ره) و با وحدت و انگیزه ایثارگری، ایمان و اطمینان به غیب و مقابله با استبداد و استکبار، پیروزی با عظمت انقلاب اسلامی را تحقق بخشیدند. همه ما مردم ، وارث خون شهدای بزرگواری هستیم که با اعتقادات خود، گام در راه مبارزه و جهاد نهادند و وظیفه داریم تا رهرو آن مبارزین در جهت ترویج فرهنگ اسلام و انقلاب  باشیم .
ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدنِ سی و یکمین سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت سالروز قیام خونین پانزدهم خرداد، از شما ملت شریف دعوت می شود تا به استماع بیانات مهم مقام معظم رهبری«دامت برکاته»، گوش جان سپاریم.